Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Napisz do nas

Wiadomość wysłana pomyślnie

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

Rejestracja

Zapisz się do newslettera i odbierz 50 zł na zakupy.
Szczególy kodów rabatowych
Na podany adres e-mail został wysłany link aktywacyjny

Zamów bezpłatne próbniki tkanin Zamów próbniki

Uwaga: dotyczy tylko mebli tapicerowanych

Zaznacz rodzaj obicia (max. 2 obicia)

Wybierz odcień obicia (max. 3 kolory)

Wypełnij pola

Podaj dane kontaktowe

Zapisz się do newslettera i odbierz 50 zł na zakupy.

Termin wysłania próbek wynosi około 7 dni.

Wiadomość wysłana pomyślnie

Komfort snu - materace

Jak twardy powinien być materac?

Twardość materaca uzależniona jest od naszej wagi, w przypadku materaca dla jednej osoby przy średnim wzroście 150-170 cm powinien być:
- poniżej 50 kg - miękki (H1)
- 60-80 kg - średnio twardy (H2)
- 80-100 kg - twardy (H3)
- powyżej 100 kg - bardzo twardy (H4)
 
W wyborze odpowiedniej twardości materaca może okazać się pomocna poniższa tabela.
 

 
W przypadku materaca dla dwóch osób pod uwagę bierzemy wagę osoby cięższej i odnosimy się do parametrów przedstawionych powyżej.
 
 

Strefy twardości.

Podczas snu poszczególne partie ludzkiego ciała wywierają zróżnicowany nacisk na podłoże, dlatego większość materacy wyposażona jest w strefy twardości, które umożliwiają właściwe podparcie newralgicznych części ciała. Im większa ilosść stref twardości, tym wygodniejszy materac.
 
Materac 7 strefowy.

Materace posiadające 7 stref twardości podzielone są na 7 obszarów o zróżnicowanym stopniu twardości. Wyróżniamy strefę głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek i stóp. Umocnienie w strefie bioder zapobiega zapadaniu się w głąb materaca, a także deformacji kręgosłupa.

 
Materac 9 strefowy.

W materacach wyposażonych w 9 stref twardości wyznaczone strefy są mniejsze. Strefy podparcia głowy i stóp zostały podzielone na dodatkowe strefy o pośredniej twardości, dzięki czemu zmiany pozycji nie mają wpływu na wygodę wypoczywającego. Materac dziewięciostrefowy jest najbardziej optymalnym materacem, który w najwyższym stopniu dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała.

 

 
Komponenty materacy.
 
Kokos

Surowiec pochodzenia naturalnego. Dobrze przepuszcza powietrze, nadaje materacowi twardości i sprężystości. Warstwa kokosowa jest lateksowana mlekiem kauczukowym, które zwiększa elastyczność maty. Ze względu na swoje właściwości materac z wykorzystaniem maty kokosowej polecany jest na sezon letni.

 
Pianka Visco

Pianka, która pod wpływem temperatury ciała leżącego zmienia kształt i dopasowuje się do jego anatomicznej budowy. Pianka Visco w porównaniu do zwykłej pianki poliuretanowej wykazuje większe właściwości elastyczne, podnosi komfort użytkowania oraz wydłuża żywotność materaca. Materac z pianką Visco idealnie sprawdzi się w sezonie zimowym.

 
Lateks

Naturalny komponent uzyskiwany w procesie wulkanizacji naturalnego mleczka kauczukowego. Lateks posiada właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, a jego porowata struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza. Materac lateksowy znajdzie szczególne zastosowanie w sezonie zimowym.