Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.
Działamy bez zmian! - 60 dni na zwrot - raty 30x0% RRSO 0% - Czytaj więcej
Infolinia + 48 71 889 80 59
  0 Twoja lista życzeń jest pusta
  0
  PLN
  0
  Twój koszyk jest pusty
  Jak twardy powinien być materac?

  Twardość materaca uzależniona jest od naszej wagi, w przypadku materaca dla jednej osoby przy średnim wzroście 150-170 cm powinien być:
  - poniżej 50 kg - miękki (H1)
  - 60-80 kg - średnio twardy (H2)
  - 80-100 kg - twardy (H3)
  - powyżej 100 kg - bardzo twardy (H4)
   
  W wyborze odpowiedniej twardości materaca może okazać się pomocna poniższa tabela.
   

   
  W przypadku materaca dla dwóch osób pod uwagę bierzemy wagę osoby cięższej i odnosimy się do parametrów przedstawionych powyżej.
   
   

  Strefy twardości.

  Podczas snu poszczególne partie ludzkiego ciała wywierają zróżnicowany nacisk na podłoże, dlatego większość materacy wyposażona jest w strefy twardości, które umożliwiają właściwe podparcie newralgicznych części ciała. Im większa ilosść stref twardości, tym wygodniejszy materac.
   
  Materac 7 strefowy.

  Materace posiadające 7 stref twardości podzielone są na 7 obszarów o zróżnicowanym stopniu twardości. Wyróżniamy strefę głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek i stóp. Umocnienie w strefie bioder zapobiega zapadaniu się w głąb materaca, a także deformacji kręgosłupa.

   
  Materac 9 strefowy.

  W materacach wyposażonych w 9 stref twardości wyznaczone strefy są mniejsze. Strefy podparcia głowy i stóp zostały podzielone na dodatkowe strefy o pośredniej twardości, dzięki czemu zmiany pozycji nie mają wpływu na wygodę wypoczywającego. Materac dziewięciostrefowy jest najbardziej optymalnym materacem, który w najwyższym stopniu dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała.

   

   
  Komponenty materacy.
   
  Kokos

  Surowiec pochodzenia naturalnego. Dobrze przepuszcza powietrze, nadaje materacowi twardości i sprężystości. Warstwa kokosowa jest lateksowana mlekiem kauczukowym, które zwiększa elastyczność maty. Ze względu na swoje właściwości materac z wykorzystaniem maty kokosowej polecany jest na sezon letni.

   
  Pianka Visco

  Pianka, która pod wpływem temperatury ciała leżącego zmienia kształt i dopasowuje się do jego anatomicznej budowy. Pianka Visco w porównaniu do zwykłej pianki poliuretanowej wykazuje większe właściwości elastyczne, podnosi komfort użytkowania oraz wydłuża żywotność materaca. Materac z pianką Visco idealnie sprawdzi się w sezonie zimowym.

   
  Lateks

  Naturalny komponent uzyskiwany w procesie wulkanizacji naturalnego mleczka kauczukowego. Lateks posiada właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, a jego porowata struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza. Materac lateksowy znajdzie szczególne zastosowanie w sezonie zimowym.