Infolinia + 48 71 889 80 59
  0 Twoja lista życzeń jest pusta
  0
  PLN
  0
  Twój koszyk jest pusty

  Pokój dziecięcy w stylu Montessori

  Profesor Montessori stworzyła teorię wychowania najmłodszych i urządzania pokoju dziecięcego w taki sposób, by wnętrze to było jak najbardziej przystępne oraz edukacyjne dla naszych pociech! To praktyka urządzania wnętrza w taki sposób, by najmłodsi domownicy zyskali poczucie bezpieczeństwa, wspierające rozwój, kreatywność oraz samodzielność. Jeśli zależy Ci, by to zyskać, sprawdź produkty z naszych kolekcji!

  Przede wszystkim należy wybrać półki i otwarte regały o odpowiedniej wysokości, aby dziecko miało do nich łatwy dostęp. Dzięki temu nauczy się samodzielnego porządkowania oraz sięgania po przedmioty i nie będzie mieć potrzeby, by każdorazowo był przy nim rodzic.

  Pierwszym krokiem realizowanym w wychowaniu powinno być stworzenie dziecku takiego otoczenia, które będzie osłaniało go przed niebezpiecznymi i trudnymi do przejścia przeszkodami ze świata dorosłych

  Maria Montessori

  Zobacz więcej regałów i półek

  Jeśli mowa o funkcjonalności, warto wykorzystać biurko dziecięce z regulowaną wysokością! Dzięki temu mebel będzie rósł z pociechą i przez lata nie będzie trzeba go wymieniać wraz z jego wzrostem. Co więcej, będzie to doskonałe miejsce, by rozwijać kreatywność poprzez malowanie farbami czy kolorowanie!

  Wielofunkcyjne biurko rośnie razem z dzieckiem i można je wykorzystać na wiele sposobów - jako przestrzeń dla kreatywności, zabawy i odrabiania lekcji

  Ellen Vidstige, projektantka wnętrz

  Zobacz nasze biurka, stoliczki i krzesełka

  Miejsce, w którym śpi i odpoczywa nasze dziecko musi być wolne od wszelkich rozpraszaczy, dzięki czemu będzie w pełni wypoczęte. Dobrze sprawdzi się zabawne łóżko domek dla dziecka w stylu skandynawskim! Jeżeli dziecko jeszcze “kręci się” w nocy, warto wybrać łóżeczko z barierką lub dokupić takową oddzielnie.

  Łóżka domki to nie jedyne modele, na które warto zwrócić uwagę. Świetnie odnajdą się tu również łóżka w kształcie boxów. Pamiętaj, aby zapewnić swojemu dziecku nie tylko bezpieczeństwo, ale także możliwość korzystania z każdego mebla samodzielnie. Niech Twój maluch wchodzi i wychodzi z łóżeczka kiedy chce, bez Twojej pomocy. Niech łóżko nie będzie tylko miejscem, gdzie się śpi ale także przestrzenią, w której można się bawić i odkrywać świat!

  Skoro już wiesz, co zrobić, by urządzić niezwykle praktyczny pokój dziecięcy, wybierz proponowane przez nas meble i zacznij działać już dziś!

  Oprogramowanie sklepu internetowego Darmowe sklepy internetowe