Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Materac dla dwóch osób

Przy wyborze materaca dla dwojga warto zwrócić uwagę z czego wykonany jest materac i jakie ma właściwości. Materac powinien być elastyczny i na tyle twardy, aby stanowić dobrą podporę dla kręgosłupa a jednocześnie efektywnie tłumić drgania, aby nie przenosiły się z jednej strony materaca na drugą. Ruchy jednej osoby nie powinny wpływać na komfort wypoczynku drugiej. Właściwość tłumienia ruchów docenią szczególnie osoby, których różnica w wadze jest znacząca.

Materace polecane dla dwóch osób:


Pocketowe


Materace pocketowe wyposażone są w sprężyny umieszczone w specjalnie zaprojektowanych do tego kieszonkach wykonanych z materiału. Takie umiejscowienie sprężyn zapewnia lepszą sprężystość punktową, dając lepsze podparcie kręgosłupa. Niezależna praca każdej ze sprężyn sprawia, że materac ugina się wyłącznie pod ciężarem śpiącego, nie tworząc spadku po stronie bardziej obciążonej. Materace multipocketowe wyposażone są w zwiększoną ilość sprężyn, dzięki czemu efektywniej amortyzują drgania – nacisk wywierany na jedną sprężynę nie przenosi się na sąsiednie.


Piankowe


Materace piankowe wykonane są z różnego rodzaju pianek. Przy wyborze materaca dla dwóch osób najbardziej poleca się materace z pianki termoelastycznej, charakteryzującej się wysoką elastycznością oraz odpornością na odkształcenia. Materace termoelastyczne wykonane są z pianki, która pod wpływem temperatury ciała leżącego zmienia kształt oraz dostosowuje się do jego anatomicznej budowy. Pianka termoelastyczna reaguje również na nacisk, dzięki czemu pianka ugina się wyłącznie pod ciężarem leżącego oraz doskonale tłumi ruchy osoby śpiącej obok.


Lateksowe

Materace wykonane z pianki lateksowej z łatwością dopasowują się do kształtu ciała, a po wstaniu z łóżka natychmiast wracają do swojej naturalnej formy, dlatego polecane są jako materace dwuosobowe nawet, gdy różnica w wadze osób korzystających z materaca jest znacząca. Drgania spowodowane ruchem drugiej osoby są mniej wyczuwalne, a nasze mięśnie odpoczywają, zamiast pracować.
 

Najmniej trafnym wyborem mogą okazać się materace bonellowe, które sprawdzają się w pokojach hotelowych, w których z jednego materaca korzysta wiele osób o różnej wadze ciała. Sprężyny bonellowe, charakteryzują się sprężystością progresywną, co oznacza, że nacisk na jedną sprężynę powoduje pracę połączonych ze sobą sprężyn sąsiednich. Drgania sprężyn wyczuwalne są na całej powierzchni materaca.

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail
Szybka wysyłka

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.

Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.

Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.