Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Lampy i oświetlenie

Każde, nawet najpiękniej urządzone wnętrze wymaga odpowiedniego oświetlenia. Można powiedzieć, że żaden dom nie może obyć się bez odpowiednich lamp. Za ich pomocą można w jeszcze doskonalszy sposób podkreślić oryginalny charakter i styl każdego pomieszczenia, ukryć niedoskonałości czy uwydatnić walory architektoniczne. Dlatego właśnie w Selsey przygotowaliśmy szeroki wybór designerskiego oświetlenia do salonu, w tym światła sufitowego, ściennego i podłogowego, a także oryginalne lampy do kuchni oraz wyjątkowe oświetlenie do sypialni. Idealnie wpiszą się one zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje. Dodaj blasku swojemu wnętrzu i wybierz odpowiednie oświetlenie do swojego domu! Odpowiedni wybór lamp i oświetlenia z pewnością nie jest prosty zadaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie garść wskazówek, które mogą okazać się pomocne. Wybierając nowe lampy zastanówmy się przede wszystkim w jakim pomieszczeniu chcemy je umieścić. W każdym pokoju mamy inne oczekiwania względem oświetlenia, dlatego musimy dobierać je osobno do każdego z nich.

Lampy do salonu - koniecznie niejedna


Na jakie aspekty zatem powinieneś zwrócić uwagę, wybierając lampy do salonu? Pokój dzienny stanowi centrum życia rodzinnego w każdym domu. Zdecydowanie więc musi być dobrze oświetlony. Jak uzyskać tego najlepszy efekt? Przede wszystkim nie polegaj na jednym źródle światła w tym pomieszczeniu. Lampy do salonu powinny być raczej rozstawione po całej jego powierzchni. W ten sposób pokój będzie oświetlony w bardziej równomierny sposób, co przełoży się na komfort i zdrowie oczu, a samo pomieszczenie nabierze uroku. W dodatku będziesz mógł bardziej dostosować takie oświetlenie do salonu do twoich aktualnych potrzeb. Chcesz włączyć tylko pojedynczą lampę do salonu, aby przeczytać książkę lub obejrzeć program w telewizji? Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż wielki żyrandol, który w tej sytuacji niepotrzebnie oświetliłby całe pomieszczenie, co również na pewno przełoży się na oszczędność energii. Wybierając oświetlenie do salonu musisz dobrać jego moc do wielkości samego salonu. Przykładowo w pokoju o powierzchni 20m2 potrzebujemy światła o wartości 400W. To oczywiste, że nie doświetlony pokój źle wpływa na nasz wzrok, ale zbyt mocne światło spowoduje, że oczy szybciej się zmęczą, co doprowadzi do sporego dyskomfortu. Jest wiele lamp, które wchodzą w skład dobrego oświetlenia do salonu. Są to między innymi lampy stojące, wiszące na ścianie lub listwy LED. Te ostatnie najlepiej sprawdzą się w pobliżu sprzętu RTV, dzięki możliwości zdalnego zmniejszania lub zwiększania natężenia światła. Wyposaż się we wszystkie te lampy, a twój salon odmieni się nie do poznania!

Lampy do kuchni - ważna energooszczędność


Jakimi natomiast zasadami powinieneś kierować się podczas wyboru oświetlenia do kuchni? Jeżeli jesteś osobą, która często gotuje różne rzeczy, z pewnością spędzasz tam dużo czasu. Dlatego też oświetlenie do kuchni powinno być przede wszystkim energooszczędne. Z tego względu zastanów się nad oświetleniem LED, aby zużywać jak najmniej energii. Kolejną rzeczą jest odpowiednie ustawienie lamp do kuchni. Muszą być one ustawione tak, abyś nie zasłaniał sobie światła podczas przygotowywania potraw. Jeżeli nad blatem masz zawieszone szafki kuchenne, genialnym rozwiązaniem są lampy do kuchni umieszczone pod nimi. W ten sposób pomieszczenie nabierze elegancji, a światło na pewno w żaden sposób nie zostanie stłumione. Jeżeli masz wyspę kuchenną ustawioną w centralnym punkcie kuchni, twoje oświetlenie do kuchni powinno się na niej skupić, ponieważ jest ona centrum tego pomieszczenia. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie lampy wiszące. Oczywiście pamiętaj o tym, aby inne części tego pokoju również były dobrze widoczne.

Lampy do sypialni - kryteria wyboru


Teraz zastanówmy się nad oświetleniem do sypialni. Przede wszystkim zastanów się jak dużo czasu spędzasz w tym pomieszczeniu. Jeżeli służy Ci ona wyłącznie do spania to jedna lub dwie lampy do sypialni w zupełności wystarczą. Wiele osób jednak spędza tam znacznie więcej czasu. To tam niektórzy czytają książki, relaksują się w różny sposób lub nawet pracują. W takim przypadku oświetlenie do sypialni powinno być zdecydowanie bardziej rozbudowane. Lampa stojąca ustawiona koło fotela to ponadczasowe rozwiązanie, które z pewnością uprzyjemni Ci czas z książką. Jeżeli jesteś nałogowym czytelnikiem na pewno przydadzą Ci się lampy do sypialni umieszczone na stoliku nocnym, aby móc poczytać jeszcze trochę przed snem. Lampki stołowe to świetny sposób na udekorowanie szafki. Poza tym, jeżeli zdecydujesz się na parę mniejszych lamp do sypialni zamiast jednej dużej, to z pewnością uda Ci się stworzyć przyjemny i niepowtarzalny, wieczorny klimat, który pozwoli Ci odprężyć się po całym dniu.

Oświetlenie dla twojego domu


Tak więc jeżeli pragniesz wprowadzić do swojego wnętrza ciepłą, jasną aurę, albo chcesz, by w Twoim domu oświetlenie doskonale uzupełniało całą aranżację, to wybierz pasujące do Twojego stylu lampy. Zadbaj o idealną atmosferę w swoim domu. Teraz to możliwe! Zyskaj niepowtarzalny urok w swoim wnętrzu, napełnij dom radością i ciesz się każdą chwilą z Selsey.

Czy wiesz że?


Początkowo oświetlano starożytne jaskinie światłem dającym blask z ogniska. Potrzeba przenoszenia źródła światła z ogniska wpłynęła na powstanie łuczywa. Było ono zrobione z polana i wypełnione mchem nasączonym tłuszczem. Później powstał kaganek, czyli małe, gliniane naczynie z uchwytem i knotem, napełnione tłuszczem zwierzęcym lub roślinnym. Następnie powstały świece, które umieszczano w świecznikach i właściwie do XVIII wieku w sposobach oświetlania nic się nie zmieniło. W renesansie sam Leonardo da Vinci próbował udoskonalić płomień w lampie oliwnej. Na niewiele się to jednak zdało. Dopiero Girolamo Cardano doprowadził do zwiększenia jasności płomienia, umieszczając zbiorniczek z olejem powyżej płonącej końcówki knota. Przełom nastąpił w 1792 roku, kiedy William Murdoch zastosował do oświetlenia lampę, zasilaną gazem uwolnionym w procesie produkcji koksu! Jednak o wiele większym krokiem było skonstruowanie lampy naftowej w 1853 roku. Był to efekt prac nad destylacją ropy naftowej. W 1879 roku powstała pierwsza żarówka. W ten sposób zaczęła się epoka oświetlenia elektrycznego, która trwa do dziś.

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.

Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.

Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.