Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Kosze do segregacji

Jeśli chcesz, by Twoje gospodarstwo domowe przyczyniło się do dbania o Ziemię, zaopatrz się w kosze do segregacji i zachęć pozostałych domowników do korzystania z nich. Segregacja śmieci jest bardzo ważna dla naszego środowiska i planety. Pozwala ona spowolnić globalne ocieplenie, a także pomaga zachować porządek, w którym wszyscy czujemy się lepiej. Kosz do segregacji może być doskonałą okazją do edukowania dzieci oraz do nauczenia ich porządku i organizacji. To ważne, by uczyć ekologii od najmłodszych lat, na pewno będzie mieć to pozytywny wpływ na nasze środowisko. Co więcej, kolorowe kosze zachęcą Twoje pociechy do częstszego sprzątania. A chyba każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko potrafiło pozbyć się bałaganu. Od teraz jest to na wyciągnięcie ręki. Zgodnie ze Wspólnym Systemem Segregacji Odpadów należy oddzielać odpady od surowców, które nie nadają się do ponownego przetworzenia. Odpady komunalne segreguje się na pięć kategorii: papier, szkło, metal, bio oraz na odpady zmieszane. Każdej z kategorii przysługuje kolejno odpowiedni kolor: niebieski, zielony, żółty, brązowy oraz czarny. Zalecamy zapoznać się ze szczegółami, dotyczącymi odpowiedniego podziału odpadów. Kosze do segregacji śmieci wykonuje się z metalu lub plastiku, które zapewniają trwałość na lata. Wszystkie kosze do segregacji śmieci z naszej kolekcji posiadają czytelne oznakowanie oraz spełniają wymagania norm Polskich i Unii Europejskiej. Przy segregacji bezwzględnie trzeba pamiętać o odpadach niebezpiecznych, do których możemy zaliczyć zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyte świetlówki, odpady po chemikaliach (np. środkach ochrony roślin), a także elektroodpady, czyli stare sprzęty RTV i AGD. Nie można ich wyrzucać do pojemników na śmieci zmieszane. Należy je pozostawić w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. To bardzo ważne, by przestrzegać tych zasad, gdyż odpady są jednym z największych problemów środowiskowych na świecie. To kłopot całej współczesnej cywilizacji, wynikający z naszego konsumpcyjnego stylu życia. Dlatego tak ważna jest segregacja u źródła, czyli w gospodarstwach domowych, wykorzystując na przykład kosz do segregacji odpadów.

Kosze do segregacji śmieci


Segregacja odpadów często kojarzy nam się z ciężką i nie dla wszystkich przyjemną sytuacją – kilka koszy do segregacji w domu, kolorowe kontenery na zewnątrz i problem z odpowiednim umieszczeniem śmieci, często pomyłki. Nie jest to jednak takie trudne, a korzyści wynikające z tego procesu oraz z posiadania akcesoriów, takich jak kosze do segregacji śmieci w kuchni, mają olbrzymi wpływ nie tylko na środowisko, ale również na globalną i lokalną społeczność. Należy bowiem pamiętać, że to nasz wspólny problem, który dzięki zachowaniu odpowiednich postaw możemy zminimalizować i przyczynić się do czystszego otoczenia. Recykling tworzyw sztucznych chroni nasze gleby i wody gruntowe. Proces ich rozkładu może wynosić nawet kilka tysięcy lat, a porzucone odpady mogą uwalniać silnie trujące substancje. Brzmi strasznie, prawda? Wystarczy, że zaopatrzysz się w kosz do segregacji śmieci, by wesprzeć zapobieganie temu. Martwisz się, że nie masz na to wszystko miejsca? Naprzeciw wychodzą Ci kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak, które swobodnie schowasz, by nie zajmowały miejsca. W pobliżu zlewu możesz natomiast wywiesić wydrukowane informacje, przypominające o zasadach poprawnego sortowania. Dzięki temu zmotywujesz całą swoją rodzinę do działania w tym zakresie. Kosze do segregacji... Omów ten temat z rodziną oraz przyjaciółmi i sprawdź, czy wszyscy jesteście wystarczająco świadomi problemów środowiskowych. Jeśli okaże się, że nie, możecie spędzić wspólny czas, poszukując informacji na ten temat. Kto wie, może zasiejesz w ten sposób w Twoich dzieciach ziarno zainteresowania ekologią? Nie zwlekaj więc dłużej i zadbaj, by kosz do segregacji śmieci znalazł się także w Twoim mieszkaniu, gdyż jak widać, posiada on same zalety. Zmień swoje otoczenie, jak i cały świat z koszami do segregacji śmieci!

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.

Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.

Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.