Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Prześcieradła

Miękkie i wygodne prześcieradło pozwoli Ci cieszyć się komfortowym snem każdej nocy i odzyskać tak potrzebną energię. Aby jednak wybrać odpowiednie rozwiązanie, zwróć uwagę na specyfikację produktów dostępnych w naszym sklepie. Asortyment obejmuje prześcieradła w różnych rozmiarach, kolorach i stylach. Dzięki temu z łatwością wyposażysz każde łóżko w domu – zarówno w sypialni małżeńskiej, jak i w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Wybierz idealne prześcieradła dla wszystkich domowników.

Wybierz właściwy rozmiar


Przy wyborze prześcieradła bardzo istotny jest jego rozmiar. Zanim dokonasz zakupu, weź pod uwagę rozmiar materaca i na tej podstawie sięgnij po odpowiednie rozwiązanie. Dzięki temu prześcieradło będzie idealnie dostosowane – jego końce będą spoczywać na krańcach łóżka. Zbyt małe prześcieradło znacznie utrudni komfortowy sen, gdyż wymaga stałego naciągania. Natomiast zbyt duży materiał może opadać z łóżka, brudząc się.

Jakość wykonania to podstawa


W naszej ofercie znajdziesz niejedno prześcieradło bawełniane, które charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania, a co za tym idzie – komfortem. Materiał doskonale pochłania wilgoć i sprawia, że skóra może swobodnie oddychać. Kolejnym atutem prześcieradła bawełnianego jest znakomita trwałość. Pamiętaj, że wybierać możesz również spośród prześcieradeł wykonanych z dwóch materiałów – bawełny i wytrzymałego poliestru. Wszystkie dostępne prześcieradła są miłe w dotyku i łatwe w pielęgnacji.

Prześcieradło z gumką czy bez gumki?


W zależności od potrzeb możesz wybrać prześcieradło z gumką lub bez. To pierwsze idealnie przylega do materaca i zapewnia bardzo wygodny odpoczynek. Kolejnym atutem prześcieradła z gumką jest fakt, że nie mechaci się i nie roluje. W przeciwieństwie do prześcieradła bez gumki – podczas snu zawsze pozostanie na miejscu. Drugie rozwiązanie nie jest zalecane osobom, które często zmieniają pozycję w czasie wypoczynku. Wówczas prześcieradło bez gumki może ślizgać się po powierzchni, jednak jego zaletą jest możliwość błyskawicznego ściągnięcia z łóżka.

Pielęgnacja prześcieradła


Nieważne czy wybierasz prześcieradło bez gumki czy sięgasz po jedno spośród prześcieradeł z gumką – za każdym razem musisz wziąć pod uwagę informacje dotyczące jego pielęgnacji. Te mogą różnić się w zależności od zastosowanego przez producenta materiału, jednak istnieje kilka uniwersalnych porad. Przede wszystkim pamiętaj o regularnym praniu, co pozwoli uniknąć wnikania kurzu i brudu wewnątrz włókien. Zwróć uwagę, że silne detergenty mogą być bardzo szkodliwe dla materiałów. Kolejnym ważnym czynnikiem jest odpowiednie suszenie. Możesz użyć suszarki do bielizny bądź suszarki elektrycznej przy ustawieniu niskich temperatur. Następnie rozprostuj prześcieradło na łóżku, co pozwoli uniknąć zagnieceń. Zamierzasz włożyć je do szafy? Poczekaj, aż materiał wyschnie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że każde prześcieradło na długo zachowa swoje właściwości.

Czy wiesz, że…?


W prehistorii funkcję dzisiejszego prześcieradła pełniła warstwa ziemi z liśćmi i trawą. Natomiast za łóżka służyła… dziura w ziemi. Nasi przodkowie przykrywali się skórą upolowanych zwierząt, co pozwalało stworzyć schronienie oraz zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w trakcie nocy.
Starożytni Egipcjanie najczęściej pletli maty, które rozkładali na podłodze. Jednak Ci bogatsi konstruowali pierwsze łóżka z podpórką. Było to doskonałe rozwiązanie dla ówczesnych faraonów, którym zależało na zachowaniu perfekcyjnie ułożonej fryzury.
Zanim powstały dzisiejsze prześcieradła z gumką upłynęło wiele wieków. Jednym z wydarzeń, które na długo wpisało się w historię pościeli, było stworzenie siennika. Ten płócienny worek na początku wypełniano sianem i słomą, a z czasem również piórami, pierzem i wełną. Dzięki temu znakomicie zastępował dzisiejszy materac.
Pościel stale ewoluowała i po pewnym czasie wreszcie przestała stanowić luksus jedynie dla bogatych. Dziś wybór pomiędzy prześcieradłem bez gumki a modelem z gumką nikogo już nie dziwi. Ponadto wybierać możemy prześcieradła z różnych materiałów i w wielu wariantach kolorystycznych. Wszystko to sprawia, że komfort jest na wyciągnięcie ręki.

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.
Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.
Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.