Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Biokominki

Biokominek to nie tylko źródło ciepła, ale również stylowy element, który wprowadzi do wnętrza niezwykłą atmosferę. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego kominka i wyróżnia się prostotą użytkowania. Ponadto dzięki uniwersalnej stylistyce wzbogaci każdą przestrzeń. W naszej ofercie z powodzeniem znajdziesz zarówno biokominek stojący, jak i biokominek do zabudowy, dzięki czemu stworzysz aranżację dopasowaną do własnych potrzeb i charakterystyki salonu. Wybierz idealny model, zadbaj o ciepło domowego ogniska i ciesz się komfortem w gronie najbliższych.

Zalety biokominków


Salon to miejsce, w którym odpoczywamy na co dzień. Czas upływa tu na rozmowach z bliskimi, czytaniu ulubionych książek czy oglądaniu filmów. Aby cieszyć się relaksem w chłodne wieczory, a jednocześnie podkreślić klimat każdego spotkania w rodzinnym gronie, warto sięgnąć po biokominek. Jednym z jego najważniejszych atutów jest komfort użytkowania. Jak sama nazwa mówi, procesowi spalania ulega biopaliwo, dzięki czemu nie wydziela się dym ani popiół. To sprawia, że montaż biokominka w salonie nie wymaga instalacji kominowej. Nic więc dziwnego, że urządzenia te znalazły zastosowanie również w blokach.

Odmień swoją przestrzeń


Biokominki wyróżniają się miłą dla oka stylistyką i trafią w gusta wszystkich osób, którym w sposób szczególny zależy na atrakcyjnej przestrzeni. Oczywiście najlepsze wrażenie robią po rozpaleniu. Sprawdzą się znakomicie w nowoczesnych wnętrzach, gdzie elegancja odgrywa najważniejszą rolę. Właściciele biokominków zgodnie podkreślają, że wnętrza stały się przytulne i nastrojowe. Szeroki asortyment pozwoli wybrać rozwiązanie dopasowane pod kątem kolorystycznym i stylistycznym do pozostałych elementów otoczenia. Biokominek w salonie znakomicie uzupełni kompozycję.

Jakość wykonania


Biokominki dostępne w naszej ofercie wykonano z wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych. To sprawia, że możesz spodziewać się wieloletniej trwałości i bezkompromisowej wygody użytkowania. Każdy element biokominka odporny jest na działanie wysokich temperatur, a pojemny zbiornik na paliwo sprawia, że ogień może płonąć przez wiele godzin. Ponadto zarówno biokominki wolnostojące, jak i biokominki do zabudowy wyposażono w odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu każdy z dorosłych domowników będzie mógł bez obaw z tychże urządzeń korzystać.

Biokominek wolnostojący czy do zabudowy?


W zależności od osobistych potrzeb możesz wybierać spośród biokominków do zabudowy oraz modeli wolnostojących. Biokominek wolnostojący umieścisz w dowolnym miejscu. Wiele takich modeli znakomicie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Dzięki temu zadbasz o atmosferę przyjęć na świeżym powietrzu. Pamiętaj, aby przy zakupie biokominka wolnostojącego zwracać uwagę na jego rozmiar. Zbyt duża konstrukcja nie jest pożądana na niewielkich przestrzeniach. Wybór biokominka do zabudowy będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują alternatywy dla tradycyjnych kominków, a jednocześnie zależy im na prostej instalacji. W przeciwieństwie do biokominka stojącego, model do zabudowy stanowi konstrukcję zamontowaną na stałe. Niezależnie od rodzaju wybranej konstrukcji, w naszym sklepie kupisz wyłącznie stylowe i solidnie wykonane modele.

Czy wiesz, że…?


Biokominki na rynku są stosunkowo niedługo, jednak prototyp klasycznego kominka powstał już w starożytności. Było to ognisko rozpalane na środku mieszkania, co przyczyniało się do licznych pożarów i tragicznych w skutkach zatruć na skutek wdychania szkodliwych substancji. Takim niebezpiecznym sytuacjom zapobiegło dopiero wynalezienie kominów w XII wieku. W roku 1678 książę Rupert, bratanek Karola I, króla Anglii i Szkocji podniósł kratę kominka, poprawiając przepływ powietrza oraz system wentylacyjny. W XVIII wieku nastąpiły dwie ważne zmiany w historii ocieplania wnętrz. Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych opracował komorę konwekcyjną do kominka, która znacznie poprawiła wydajność. Poprawił również przepływ powietrza. Dzięki temu można było skupić się na estetycznej stronie kominków. Stały się one symbolem dobrobytu. Dziś to biokominek w salonie coraz częściej zastępuje tradycyjną konstrukcję. To wygodne, a przy tym ekologiczne rozwiązanie. Możliwość wyboru biokominków wolnostojących oraz modeli do zabudowy sprawia, że znajdują zastosowanie w każdym mieszkaniu.

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.
Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.
Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.