Aż 60 dni na zwrot! Teraz na zwrot zamówienia masz aż 60 dni! Promocja 60 dni na zwrot obowiązuje od 19.03.2020 do odwołania.

Kołdry

Wybór odpowiedniej kołdry pozwoli Ci cieszyć się komfortem snu każdej nocy. Aby jednak sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. W naszym asortymencie znajdziesz kołdry o różnych rozmiarach i rodzajach wypełnienia. W zależności od potrzeb możesz postawić na kołdrę puchową, wełnianą, a nawet kołdrę z alpaki. Każde z tych rozwiązań ma swoje atuty. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem produktów, w którym na pewno znajdziesz coś dla siebie oraz wszystkich domowników.

Wybierz odpowiedni rozmiar


Kluczowym aspektem przy wyborze kołdry jest jej rozmiar. Najlepiej, aby była ona 20-30 cm dłuższa niż Twój wzrost. Ponadto należy dobrać jej szerokość do szerokości łóżka oraz osobistych potrzeb. Kołdra o szerokości 200 cm sprawdzi się znakomicie na łóżkach dwuosobowych i stanowi komfortowe rozwiązanie dla par. W ofercie nie brakuje również węższych kołder, które znajdą zastosowanie na łóżkach jednoosobowych czy sofach.

Kołdry puchowe


Kołdry wypełnione puchem gęsi lub kaczek zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i znakomicie utrzymują ciepło. To wręcz doskonałe rozwiązanie na chłodniejsze wieczory. W dodatku są bardzo wytrzymałe i przy właściwym użytkowaniu posłużą przez lata. Pamiętaj jednak, że kołdry puchowe mogą uczulać, dlatego nie są zalecane alergikom. Zwróć również uwagę, że najlepszym rozwiązaniem na czyszczenie kołder puchowych jest pralnia, która oferuje opcję sterylizacji metodą suchą. Wszystko po to, aby kołdry z puchu na długo zachowały swoje cenne właściwości.

Kołdry wełniane


Kołdrę wypełnioną wełną cechują znakomite właściwości termoizolacyjne, a odpowiedni przepływ powietrza warunkuje zdrowy i regenerujący sen. Ponadto wybór kołdry wełnianej będzie znakomitym rozwiązaniem dla alergików. W przeciwieństwie do kołdry z pierza, materiał z wełny zapobiega osadzaniu się roztoczy. W tym miejscu warto wspomnieć o właściwościach, jakimi charakteryzuje się kołdra z alpaki. Jest lekka, wygodna i o wiele cieplejsze od kołdry z wełny owczej.

Kołdra letnia, zimowa czy całoroczna?


Przed zakupem warto sprawdzić, jaką gramaturą charakteryzuje się kołdra. Do atutów kołdry letniej można zaliczyć lekkość i przewiewność, którą gwarantuje mniejsza zawartość materiału. Natomiast kołdra puchowa bądź wełniana o większej gramaturze (ponad 1000 g) będzie świetnym wyborem na chłodne miesiące, gdyż znacznie lepiej utrzymuje temperaturę. Uniwersalne rozwiązanie stanowi kołdra całoroczna, składająca się z dwóch warstw, które mogą być połączone zamkiem, rzepami bądź zatrzaskami. Dzięki temu zimą możesz spać pod podwójnym okryciem, natomiast latem odpiąć jedno z nich. To świetna propozycja dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią na przechowywanie różnych kołder w swojej sypialni.

Czy wiesz że?


Termin kołdra - z angielskiego quilt - pochodzi od łacińskiego słowa culcita, co oznacza wypchany worek. Najstarsza znana kołdra, która przetrwała do dziś, pochodzi z Sycylii, z końca XIV wieku. Wykonana jest z lnu i wypełniona wełną. Znajduje się w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Zaś najstarsza zachowana amerykańska kołdra to kołdra Saltonstall z 1704 roku. Historycy mogli dowiedzieć się, z jakiego okresu ona pochodzi w niecodzienny sposób. W pewnym momencie powszechną techniką wytwórczą było wyrywanie stron z gazet i układanie ich razem na tkaninie. Dodatkowa warstwa sprawiała, że kołdra była cieplejsza. Dokonano tego w kołdrze Saltonstall, a części gazety zostały użyte jako wewnętrzna podszewka. Gdy zewnętrzna tkanina się zużyła, historycy ujrzeli datę z gazety, która wskazywała 1704 rok. Chociaż kołdra z pierza oraz kołdra wełniana znane są od wielu lat, przeszły niemałą rewolucję. Dziś producenci stosują nowoczesne technologie, dzięki czemu możesz cieszyć się ponadprzeciętną wygodą o każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy Twoim celem zakupowym jest kołdra puchowa, czy wełniana – w naszej ofercie znajdziesz propozycje idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Wybierz najlepszą ofertę i ciesz się wygodą.

Przypomnienie hasła

Sprawdź skrzynkę e-mail

czas wysyłki:

Newsletter

Otrzymaj 50 zł na zakupy za zapis do newslettera
oraz aż 60 dni na zwrot towaru.

Dziękujemy!

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszymy, widząc Cię w gronie naszych subskrybentów. Odwdzięczamy się, wysyłając kod rabatowy na Twój adres e-mail.

Sprawdź wszystkie foldery w swojej skrzynce e-mailowej, aby nie umknęła Ci szansa na zniżkę.